Avaktiverad 2021-11-12
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2006-01-10
RSK-nr enhet: M
SHT combi rör med förisolering, tillverkade i PB. Passar till tappvatten, värme och kyla. Levereras på rulle.
SHT combi rör med förisolering, tillverkade i PB. Passar till tappvatten, värme och kyla. Levereras på rulle.
| RSK-nummer | 1874245 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0077034 |
| GTIN | - |
| Produkt | PB-rör |
| Produktnamn | Aquatherm SHT-Combi |
| Dimension | 25x2,3 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | isolerade |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1874245 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 0077034 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1874245 |
|---|
| Materialkvalitet innerskikt | Övrigt |
|---|---|
| Material mellanskikt | Övrigt |
| Materialkvalitet mellanskikt | EVOH |
| Antal lager | 1 |
| Utvändig rördiameter | 25 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 2,3 mm |
| Systembunden | Ja |
| Vägg råhet | 0,007 mm |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,13 mm/(m.K) |
| Flexibel | Ja |
| Färg rör | Grå |
| Med skyddsrör | Nej |
| Med termisk isolering | Ja |
| Tjocklek termisk isolering | 9 mm |
| Färg termisk isolering | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,14 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | ring | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_198_1878554_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_198_1874245_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 1874245 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0077034 |
| GTIN | - |
| Produkt | PB-rör |
| Produktnamn | Aquatherm SHT-Combi |
| Dimension | 25x2,3 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | isolerade |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1874245 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 0077034 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1874245 |
|---|
| Materialkvalitet innerskikt | Övrigt |
|---|---|
| Material mellanskikt | Övrigt |
| Materialkvalitet mellanskikt | EVOH |
| Antal lager | 1 |
| Utvändig rördiameter | 25 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 2,3 mm |
| Systembunden | Ja |
| Vägg råhet | 0,007 mm |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,13 mm/(m.K) |
| Flexibel | Ja |
| Färg rör | Grå |
| Med skyddsrör | Nej |
| Med termisk isolering | Ja |
| Tjocklek termisk isolering | 9 mm |
| Färg termisk isolering | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,14 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | ring | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_198_1878554_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_198_1874245_gruppfil.pdf |