Avaktiverad 2019-05-23
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2003-07-04
RSK-nr enhet: ST
För elektrisk skarvning av värmekabeln i Ecoflex Supra PLUS. Setet innehåller skarvhylsa av PE för mantelrör, två krympmanschetter och elektrisk skarvning av värmekabeln. Obs! Skarvsatsen ska alltid monteras med Uponor ändskydd. Till ändskydden medlevererade slangklämmor ska inte användas. Innehåller inga kopplingar för mediaröret.
För elektrisk skarvning av värmekabeln i Ecoflex Supra PLUS. Setet innehåller skarvhylsa av PE för mantelrör, två krympmanschetter och elektrisk skarvning av värmekabeln. Obs! Skarvsatsen ska alltid monteras med Uponor ändskydd. Till ändskydden medlevererade slangklämmor ska inte användas. Innehåller inga kopplingar för mediaröret.
| RSK-nummer | 2405239 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1034229 |
| GTIN | 6414905450411 |
| Produkt | Rak skarvsats |
| Produktnamn | Ecoflex Supra PLUS Skarvsats |
| Dimension | 110 /200 S+ |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ecoflex Supta Plus |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1034229 |
|---|
| GTIN | 6414905450411 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytterdiameter skyddsrör | 200 mm |
|---|---|
| Ytterdiameter innerrör | 90 - 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 790 | ||
| Bredd (mm) | 590 | ||
| Höjd (mm) | 309 | ||
| Vikt (kg) | 2,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_213_2405239.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2405239 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1034229 |
| GTIN | 6414905450411 |
| Produkt | Rak skarvsats |
| Produktnamn | Ecoflex Supra PLUS Skarvsats |
| Dimension | 110 /200 S+ |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ecoflex Supta Plus |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1034229 |
|---|
| GTIN | 6414905450411 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytterdiameter skyddsrör | 200 mm |
|---|---|
| Ytterdiameter innerrör | 90 - 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 790 | ||
| Bredd (mm) | 590 | ||
| Höjd (mm) | 309 | ||
| Vikt (kg) | 2,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_213_2405239.pdf |
|---|---|