Avaktiverad 2022-02-04
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-01-30
RSK-nr enhet: ST
Setet innehåller en korrugerad skarvhylsa av PE för mantelrör, två krympmanschetter och delar för elektrisk skarvning av värmekabeln. Obs! Skarvsatsen ska alltid monteras med Uponor ändskydd. Till ändskydden medlevererade slangklämmor ska inte användas. Innehåller inga kopplingar för mediaröret.
Setet innehåller en korrugerad skarvhylsa av PE för mantelrör, två krympmanschetter och delar för elektrisk skarvning av värmekabeln. Obs! Skarvsatsen ska alltid monteras med Uponor ändskydd. Till ändskydden medlevererade slangklämmor ska inte användas. Innehåller inga kopplingar för mediaröret.
| RSK-nummer | 2407791 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1092258 |
| GTIN | 6414905225514 |
| Produkt | Skarvsats |
| Produktnamn | Ecoflex Supra PLUS Skarvsats |
| Dimension | 140mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ecoflex Supra PLUS |
| Utförande | PE-hylsa, 2 krympmanschetter |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1092258 |
|---|
| GTIN | 6414905225514 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytterdiameter skyddsrör | 200 mm |
| Antal innerrör | 1 |
| Ytterdiameter innerrör | 175 - 175 mm |
| Vattentät | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905269983 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2407791 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1092258 |
| GTIN | 6414905225514 |
| Produkt | Skarvsats |
| Produktnamn | Ecoflex Supra PLUS Skarvsats |
| Dimension | 140mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ecoflex Supra PLUS |
| Utförande | PE-hylsa, 2 krympmanschetter |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1092258 |
|---|
| GTIN | 6414905225514 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytterdiameter skyddsrör | 200 mm |
| Antal innerrör | 1 |
| Ytterdiameter innerrör | 175 - 175 mm |
| Vattentät | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905269983 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |