Avaktiverad 2020-12-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2002-05-23
RSK-nr enhet: M
PN 20. Längd = 4 m.
PN 20. Längd = 4 m.
| RSK-nummer | 1873121 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70726 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kompositrör |
| Produktnamn | Fusiotherm Faser |
| Dimension | 125x17,1 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1873121 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 70726 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1873121 |
|---|
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
|---|---|
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 15,2 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 10 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 7,4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Grön |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 5,8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 4000 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 23,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_198_1878554_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_198_1870901_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 1873121 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70726 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kompositrör |
| Produktnamn | Fusiotherm Faser |
| Dimension | 125x17,1 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1873121 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 70726 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1873121 |
|---|
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
|---|---|
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 15,2 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 10 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 7,4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Grön |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 5,8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 4000 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 23,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_198_1878554_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_198_1870901_gruppfil.pdf |