Avaktiverad 2021-05-24
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2016-04-26
RSK-nr enhet: ST
Tryckrör för dricksvatten
Tryckrör för dricksvatten
| RSK-nummer | 2112866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tryckrör |
| Produktnamn | HPRC-pipe |
| Dimension | 125x11,4mm |
| Storlek | L=6m, rak |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tryckrör för dricksvatten |
| Utförande | SDR11 rör i raka längder |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripes |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100RC |
| Standard | EN12201, NPM, DK-Vand |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://hallingplast.se/produkt/va/hallingplast-standard-tryckroer-pe100-rc/ |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://hallingplast.se/produkt/va/hallingplast-standard-tryckroer-pe100-rc/ |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 RC |
| Utvändig rördiameter | 125 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 11,4 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 11 |
| Färg på band/stripe skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 125 | ||
| Bredd (mm) | 6000 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 24,54 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 43 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1190 | ||
| Bredd (mm) | 6000 | ||
| Höjd (mm) | 610 | ||
| Vikt (kg) | 1055,22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_983_2112866.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2112866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tryckrör |
| Produktnamn | HPRC-pipe |
| Dimension | 125x11,4mm |
| Storlek | L=6m, rak |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tryckrör för dricksvatten |
| Utförande | SDR11 rör i raka längder |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripes |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100RC |
| Standard | EN12201, NPM, DK-Vand |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://hallingplast.se/produkt/va/hallingplast-standard-tryckroer-pe100-rc/ |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://hallingplast.se/produkt/va/hallingplast-standard-tryckroer-pe100-rc/ |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 RC |
| Utvändig rördiameter | 125 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 11,4 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 11 |
| Färg på band/stripe skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 125 | ||
| Bredd (mm) | 6000 | ||
| Höjd (mm) | 125 | ||
| Vikt (kg) | 24,54 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 43 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1190 | ||
| Bredd (mm) | 6000 | ||
| Höjd (mm) | 610 | ||
| Vikt (kg) | 1055,22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_983_2112866.pdf |
|---|---|