RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2016-07-07
RSK-nr enhet: M
Isoterm tappvatten T600 40x3,7/70mm PE100 PN16 SDR11 (c=1,25) med brun ohmsk värmekabel för anläggningslängd 300-600m, L=200m ring Levereras som en ring liggande på en pall.
Isoterm tappvatten T600 40x3,7/70mm PE100 PN16 SDR11 (c=1,25) med brun ohmsk värmekabel för anläggningslängd 300-600m, L=200m ring Levereras som en ring liggande på en pall.
| RSK-nummer | 2407707 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70012942 |
| GTIN | 9010459155146 |
| Produkt | Eluppvärmt rör |
| Produktnamn | Isoterm T600 |
| Dimension | 40x3,7/70mm |
| Storlek | L=200m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 (c=1,25) |
| Effekt/Eldata | 8/18W 230V |
| Funktion | för tappvatten |
| Utförande | med brun ohmsk värmekabel |
|---|---|
| Färg | svart medierör/grått ytterrör |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100/flermaterial |
| Standard | EN12201, SDR11 |
| Övrig info | för anläggningslängd 300-600m |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 70012942 |
|---|
| GTIN | 9010459155146 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 200,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1650 | ||
| Bredd (mm) | 1650 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 213 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_74_2407693.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001057.pdf |
| RSK-nummer | 2407707 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70012942 |
| GTIN | 9010459155146 |
| Produkt | Eluppvärmt rör |
| Produktnamn | Isoterm T600 |
| Dimension | 40x3,7/70mm |
| Storlek | L=200m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 (c=1,25) |
| Effekt/Eldata | 8/18W 230V |
| Funktion | för tappvatten |
| Utförande | med brun ohmsk värmekabel |
|---|---|
| Färg | svart medierör/grått ytterrör |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100/flermaterial |
| Standard | EN12201, SDR11 |
| Övrig info | för anläggningslängd 300-600m |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 70012942 |
|---|
| GTIN | 9010459155146 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 200,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1650 | ||
| Bredd (mm) | 1650 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 213 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_74_2407693.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001057.pdf |