RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2020-08-27
RSK-nr enhet: M
RauHeat BLUE Isolerad kallvattenrörskulvert med självreglerande värmekabel.Max effekt 10W/m. Max installtionslängd 100m vid säkring 10A. Håller rören isfria och hindrar att rören fryser sönder. Mediarör PE, CFC-fri isolering PE-cellplast med slutna celler och korrugerad mantel av HDPE. Avsedda för kallt tappvatten och avloppsledningar med frysrisk. Max drifttemeperatur +25 C. PexFlex BLUE är gjord för 16 bars tryck och temperaturer ner till -30 grader C. Rören kan levereras i exakta längder och kan kompletteras med T-skarvar eller vår Fördelningsbrunn Maxi.
RauHeat BLUE Isolerad kallvattenrörskulvert med självreglerande värmekabel.Max effekt 10W/m. Max installtionslängd 100m vid säkring 10A. Håller rören isfria och hindrar att rören fryser sönder. Mediarör PE, CFC-fri isolering PE-cellplast med slutna celler och korrugerad mantel av HDPE. Avsedda för kallt tappvatten och avloppsledningar med frysrisk. Max drifttemeperatur +25 C. PexFlex BLUE är gjord för 16 bars tryck och temperaturer ner till -30 grader C. Rören kan levereras i exakta längder och kan kompletteras med T-skarvar eller vår Fördelningsbrunn Maxi.
| RSK-nummer | 2266314 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1842017 |
| GTIN | 6415818420171 |
| Produkt | Kulvertrör |
| Produktnamn | Kallvatten Med Kabel 110/200 |
| Dimension | 110x10,mm/200mm |
| Storlek | L=2m till 100m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +25C |
| Effekt/Eldata | max effekt 10W/m |
| Funktion | kallvatten |
| Utförande | självbegränsande värmekabel |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100, PE/Flermaterial |
| Standard | EN15632 |
| Övrig info | mantel Ø200mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1842017 |
|---|
| GTIN | 6415818420171 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2266314 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1842017 |
| GTIN | 6415818420171 |
| Produkt | Kulvertrör |
| Produktnamn | Kallvatten Med Kabel 110/200 |
| Dimension | 110x10,mm/200mm |
| Storlek | L=2m till 100m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +25C |
| Effekt/Eldata | max effekt 10W/m |
| Funktion | kallvatten |
| Utförande | självbegränsande värmekabel |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100, PE/Flermaterial |
| Standard | EN15632 |
| Övrig info | mantel Ø200mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1842017 |
|---|
| GTIN | 6415818420171 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |