Avaktiverad 2022-01-13
RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2012-09-10
RSK-nr enhet: M
Tryckrör på stor coil PN10
Tryckrör på stor coil PN10
| RSK-nummer | 2413506 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70001759 |
| GTIN | 9010459129208 |
| Produkt | PEH Tryckrör |
| Produktnamn | PE Tryck Optimal |
| Dimension | 90x5,4mm |
| Storlek | L=400m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dricksvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 |
| Standard | SDR17 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=3619 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 70001759 |
|---|
| GTIN | 9010459129208 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=3619 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Utvändig rördiameter | 90 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5,4 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 10 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 17 |
| Färg rör | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 400,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2580 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 2580 | ||
| Vikt (kg) | 575 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_74_2413507_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2413506 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70001759 |
| GTIN | 9010459129208 |
| Produkt | PEH Tryckrör |
| Produktnamn | PE Tryck Optimal |
| Dimension | 90x5,4mm |
| Storlek | L=400m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dricksvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 |
| Standard | SDR17 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=3619 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 70001759 |
|---|
| GTIN | 9010459129208 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/se/product_database.php?id=3619 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Utvändig rördiameter | 90 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5,4 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 10 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 17 |
| Färg rör | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 400,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2580 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 2580 | ||
| Vikt (kg) | 575 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_74_2413507_gruppfil.pdf |
|---|---|