Avaktiverad 2018-11-05
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2008-06-10
RSK-nr enhet: ST
För dricksvatten installationer i mark. Den blå färgen identifierar röret som ett dricksvattenrör både vid installation och vid grävningsarbeten. PP-manteln runt röret skyddar mot mekanisk påverkan.
För dricksvatten installationer i mark. Den blå färgen identifierar röret som ett dricksvattenrör både vid installation och vid grävningsarbeten. PP-manteln runt röret skyddar mot mekanisk påverkan.
| RSK-nummer | 2413835 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1055599 |
| GTIN | 6414908004826 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | ProFuse |
| Dimension | 280mm |
| Storlek | L=12m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1055599 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1055599 |
|---|
| GTIN | 6414908004826 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1055599 |
|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
|---|---|
| Utvändig rördiameter | 280 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Färg rör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 280 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 252 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 1120 | ||
| Höjd (mm) | 365 | ||
| Vikt (kg) | 1013 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2413835.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_6_2413733_gruppfil.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_6_2413733_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 2413835 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1055599 |
| GTIN | 6414908004826 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | ProFuse |
| Dimension | 280mm |
| Storlek | L=12m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1055599 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1055599 |
|---|
| GTIN | 6414908004826 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1055599 |
|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
|---|---|
| Utvändig rördiameter | 280 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Färg rör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 280 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 252 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 1120 | ||
| Höjd (mm) | 365 | ||
| Vikt (kg) | 1013 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2413835.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_6_2413733_gruppfil.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_6_2413733_gruppfil.pdf |