RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2008-09-11
RSK-nr enhet: M
Roth X-PERT S5® 20 x 2,0 mm, 240 mMax. 120 m/slinga.
Roth X-PERT S5® 20 x 2,0 mm, 240 mMax. 120 m/slinga.
| RSK-nummer | 2424289 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17087207.240 |
| GTIN | - |
| Produkt | Golvvärmerör |
| Produktnamn | X-PERT S5® |
| Dimension | 20mm |
| Storlek | L=240m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17087207.240 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Materialkvalitet innerskikt | PE-RT II |
|---|---|
| Material mellanskikt | Plast |
| Materialkvalitet mellanskikt | EVOH |
| Materialkvalitet ytterskikt | PE-RT II |
| Antal lager | 5 |
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Diffusionsspärr | Ja |
| Utvändig rördiameter | 20 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 2 mm |
| Systembunden | Nej |
| Max. medietemperatur (momentan) | 95 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 6 bar |
| Vägg råhet | 0,007 mm |
| Flexibel | Ja |
| Lämplig för utanpåliggande montage | Nej |
| Minsta böjradie | 100 mm |
| Färg rör | Vit |
| Med skyddsrör | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Lambdavärde | 0,35 W/(m.K) |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 240,000 | ||
| GTIN FP | 4044599031218 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 30,48 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 960,000 | ||
| GTIN FP | 5702000104263 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_418_2424289.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_418_2424289.pdf |
| RSK-nummer | 2424289 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17087207.240 |
| GTIN | - |
| Produkt | Golvvärmerör |
| Produktnamn | X-PERT S5® |
| Dimension | 20mm |
| Storlek | L=240m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17087207.240 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Materialkvalitet innerskikt | PE-RT II |
|---|---|
| Material mellanskikt | Plast |
| Materialkvalitet mellanskikt | EVOH |
| Materialkvalitet ytterskikt | PE-RT II |
| Antal lager | 5 |
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Diffusionsspärr | Ja |
| Utvändig rördiameter | 20 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 2 mm |
| Systembunden | Nej |
| Max. medietemperatur (momentan) | 95 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 6 bar |
| Vägg råhet | 0,007 mm |
| Flexibel | Ja |
| Lämplig för utanpåliggande montage | Nej |
| Minsta böjradie | 100 mm |
| Färg rör | Vit |
| Med skyddsrör | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Lambdavärde | 0,35 W/(m.K) |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 240,000 | ||
| GTIN FP | 4044599031218 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 30,48 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 960,000 | ||
| GTIN FP | 5702000104263 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_418_2424289.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_418_2424289.pdf |