Inlagd: 2007-06-26
RSK-nr enhet: M
Altech PEX-A Universalrör , PN 10. Röret har en diffusionsspär vilket gör att detta rör är optimalt till både och tappvatten- och värmeanläggningar. Röret är trätt in i ett grått tomrör-Rör I Rör, isolerat.
Altech PEX-A Universalrör , PN 10. Röret har en diffusionsspär vilket gör att detta rör är optimalt till både och tappvatten- och värmeanläggningar. Röret är trätt in i ett grått tomrör-Rör I Rör, isolerat.
| RSK-nummer | 1876761 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 5711269003088 |
| Produkt | Kombirör rör-i-rör |
| Produktnamn | Altech Tappvatten/Värme |
| Dimension | 20x2,8mm/28mm/10mm |
| Storlek | L=50m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max temp +95°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten/värme |
| Utförande | med diffusionsspärr/isolering |
|---|---|
| Färg | vit rör, grå skyddsrör/isoler |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE-Xa/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 5711269003088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-Xa |
| Diffusionsspärr | Ja |
| Utvändig rördiameter | 20 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 2,8 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Med skyddsrör | Ja |
| Ytterdiameter skyddsrör | 28 mm |
| Färg rör | Vit |
| Färg skyddsrör | Övrigt |
| Med termisk isolering | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 790 | ||
| Bredd (mm) | 790 | ||
| Höjd (mm) | 8 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_2411266.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_1878801.pdf |
| RSK-nummer | 1876761 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 5711269003088 |
| Produkt | Kombirör rör-i-rör |
| Produktnamn | Altech Tappvatten/Värme |
| Dimension | 20x2,8mm/28mm/10mm |
| Storlek | L=50m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max temp +95°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten/värme |
| Utförande | med diffusionsspärr/isolering |
|---|---|
| Färg | vit rör, grå skyddsrör/isoler |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE-Xa/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 5711269003088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-Xa |
| Diffusionsspärr | Ja |
| Utvändig rördiameter | 20 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 2,8 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Med skyddsrör | Ja |
| Ytterdiameter skyddsrör | 28 mm |
| Färg rör | Vit |
| Färg skyddsrör | Övrigt |
| Med termisk isolering | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 790 | ||
| Bredd (mm) | 790 | ||
| Höjd (mm) | 8 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_2411266.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_1878801.pdf |