RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-10-06
RSK-nr enhet: ST
Flänsar att användas tillsammans med kragbord. Material stål och glasfiber. PN10
Flänsar att användas tillsammans med kragbord. Material stål och glasfiber. PN10
| RSK-nummer | 1894317 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 015742 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fläns |
| Produktnamn | Fusiotherm |
| Dimension | 315/DN300 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1877761 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 015742 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1877761 |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 300 |
| Innerdiameter på påskjutsfläns | 340 mm |
| Ytterdiameter fläns | 460 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Flänstjocklek | 34,5 mm |
| Antal bulthål | 12 |
| Diameter bulthål | 22 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 460 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 9,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_198_1854658.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_198_1894317.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000711.pdf |
| RSK-nummer | 1894317 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 015742 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fläns |
| Produktnamn | Fusiotherm |
| Dimension | 315/DN300 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1877761 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 015742 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.rethermkruge.se/selection#query=1877761 |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 300 |
| Innerdiameter på påskjutsfläns | 340 mm |
| Ytterdiameter fläns | 460 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Flänstjocklek | 34,5 mm |
| Antal bulthål | 12 |
| Diameter bulthål | 22 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 460 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 9,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_198_1854658.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_198_1894317.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000711.pdf |