RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-08-30
RSK-nr enhet: ST
Propp av metall utv G15
Propp av metall utv G15
| RSK-nummer | 1981001 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 maxtemp +185°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | utvändig gänga med o-ring |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | 1/2" (15) |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Huvudsaklig färg rördel | Mässing |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 185 °C |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 24 | ||
| Bredd (mm) | 24 | ||
| Höjd (mm) | 13 | ||
| Vikt (kg) | 0,021 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,21 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_77_1981001.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_1981001.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_77_1981001.pdf |
| RSK-nummer | 1981001 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 maxtemp +185°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | utvändig gänga med o-ring |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | 1/2" (15) |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Huvudsaklig färg rördel | Mässing |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 185 °C |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 24 | ||
| Bredd (mm) | 24 | ||
| Höjd (mm) | 13 | ||
| Vikt (kg) | 0,021 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,21 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_77_1981001.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_1981001.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_77_1981001.pdf |