RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2002-06-14
RSK-nr enhet: ST
Sexkant Propp G3/4" (av typ renspropp men med sexkantskalle i stället för fyrkant)
Sexkant Propp G3/4" (av typ renspropp men med sexkantskalle i stället för fyrkant)
| RSK-nummer | 8070024 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7391653700243 |
| Produkt | Sexkantpropp |
| Produktnamn | Metall |
| Dimension | G20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7391653700243 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Dimension anslutning 1 | 3/4" (20) |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 26,4 mm |
| Nyckelvidd | 24 mm |
| Nyckelvidd mutter | 24 mm |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| FM-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 24 | ||
| Bredd (mm) | 31 | ||
| Höjd (mm) | 31 | ||
| Vikt (kg) | 0,102 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 26 | ||
| Vikt (kg) | 1,02 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 800 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 30 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_8070024.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_77_8070024.pdf |
| RSK-nummer | 8070024 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7391653700243 |
| Produkt | Sexkantpropp |
| Produktnamn | Metall |
| Dimension | G20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7391653700243 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Dimension anslutning 1 | 3/4" (20) |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 26,4 mm |
| Nyckelvidd | 24 mm |
| Nyckelvidd mutter | 24 mm |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| FM-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 24 | ||
| Bredd (mm) | 31 | ||
| Höjd (mm) | 31 | ||
| Vikt (kg) | 0,102 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 26 | ||
| Vikt (kg) | 1,02 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 800 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 30 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_8070024.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_77_8070024.pdf |