Avaktiverad 2025-04-25
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-08-13
RSK-nr enhet: ST
Viega gängkopplingar av rödgods. Solid säkerhet vid ojämna vattenegenskaper under svåra yttre förhållanden, vid markdragning… utvändig gänga räfflad i fabriken. Påläggning av lin utan uppruggning av gängan. Med gott skydd mot korrosionsskador. Godkänd för dricksvatteninstallation.
Viega gängkopplingar av rödgods. Solid säkerhet vid ojämna vattenegenskaper under svåra yttre förhållanden, vid markdragning… utvändig gänga räfflad i fabriken. Påläggning av lin utan uppruggning av gängan. Med gott skydd mot korrosionsskador. Godkänd för dricksvatteninstallation.
| RSK-nummer | 1982091 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 282356 |
| GTIN | 4015211282356 |
| Produkt | Dubbelnippel |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | gängkoppling |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | rödgods |
| Ytbehandling | - |
| Material | rödgods |
| Standard | - |
| Övrig info | Modell 3280 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 03 Kopparrör |
| Tillverkarens artikelnummer | 282356 |
|---|
| GTIN | 4015211282356 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Brons |
|---|---|
| Material anslutning 2 | Brons |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Systembunden | Ja |
| Dimension anslutning 1 | 3/8" (10) |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Dimension anslutning 2 | 3/8" (10) |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Längd | 41,1 mm |
| Nyckelvidd | 18 mm |
| Med packningar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 29 | ||
| Bredd (mm) | 10 | ||
| Höjd (mm) | 29 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 1982091 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 282356 |
| GTIN | 4015211282356 |
| Produkt | Dubbelnippel |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | gängkoppling |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | rödgods |
| Ytbehandling | - |
| Material | rödgods |
| Standard | - |
| Övrig info | Modell 3280 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 03 Kopparrör |
| Tillverkarens artikelnummer | 282356 |
|---|
| GTIN | 4015211282356 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Brons |
|---|---|
| Material anslutning 2 | Brons |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Systembunden | Ja |
| Dimension anslutning 1 | 3/8" (10) |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Dimension anslutning 2 | 3/8" (10) |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Längd | 41,1 mm |
| Nyckelvidd | 18 mm |
| Med packningar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 29 | ||
| Bredd (mm) | 10 | ||
| Höjd (mm) | 29 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |