RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-06-01
RSK-nr enhet: ST
Ballofix® vinkel med utv gga R20 Euroconus x lekande mutter R20 Euroconus. Avz.härdig mässing
Ballofix® vinkel med utv gga R20 Euroconus x lekande mutter R20 Euroconus. Avz.härdig mässing
| RSK-nummer | 1896503 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40177700 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vinkelkoppling |
| Produktnamn | Ballofix Vinkel u.kula |
| Dimension | GE20xGE20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar, temp -35°C till +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vinkel med Euroconus |
| Utförande | löpmutter x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | GE=Eurokonus |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 40177700 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Böj |
| Böjningsvinkel | 90 ° |
| Förminskning | Nej |
| Anslutning 1 | Instick (Push-koppling) |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -35 - 200 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 10 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 58 | ||
| Bredd (mm) | 36 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,165 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1083_1896503.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_1083_8540007.pdf |
| RSK-nummer | 1896503 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 40177700 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vinkelkoppling |
| Produktnamn | Ballofix Vinkel u.kula |
| Dimension | GE20xGE20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar, temp -35°C till +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vinkel med Euroconus |
| Utförande | löpmutter x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | GE=Eurokonus |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 40177700 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Böj |
| Böjningsvinkel | 90 ° |
| Förminskning | Nej |
| Anslutning 1 | Instick (Push-koppling) |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -35 - 200 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 10 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 58 | ||
| Bredd (mm) | 36 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,165 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1083_1896503.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_1083_8540007.pdf |