RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-01-29
RSK-nr enhet: ST
Isiflo 144 Dubbelnippel 32x32, utvändig isiflo gänga x utvändig isiflo gänga i komposit för våra servisventiler i komposit
Isiflo 144 Dubbelnippel 32x32, utvändig isiflo gänga x utvändig isiflo gänga i komposit för våra servisventiler i komposit
| RSK-nummer | 2511254 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7070452064601 |
| Produkt | Dubbelnippel |
| Produktnamn | Dubbelnippel 32mm |
| Dimension | 32 x 32 |
| Storlek | 32mm x 32mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, max +40°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dubbelnippel/övergångsnippel |
| Utförande | specialgänga x specialgänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | obehandlad |
| Material | Komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7070452064601 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Plast fiberarmerad |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Övrigt |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Plast fiberarmerad |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Ja |
| Dimension anslutning 1 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 32 mm |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 32 mm |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Huvudsaklig färg rördel | Svart |
| Dragfast | Ja |
| Längd | 48 mm |
| Längd anslutning 1 | 18 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 6 mm |
| Längd anslutning 2 | 18 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 6 mm |
| Nyckelvidd | 46 mm |
| Nyckelvidd mutter | 46 mm |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 16 bar |
| Med packningar | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7070452064601 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 49 | ||
| Bredd (mm) | 46 | ||
| Höjd (mm) | 46 | ||
| Vikt (kg) | 0,054 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_359_2481002.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000584.pdf |
| RSK-nummer | 2511254 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7070452064601 |
| Produkt | Dubbelnippel |
| Produktnamn | Dubbelnippel 32mm |
| Dimension | 32 x 32 |
| Storlek | 32mm x 32mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, max +40°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dubbelnippel/övergångsnippel |
| Utförande | specialgänga x specialgänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | obehandlad |
| Material | Komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7070452064601 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Plast fiberarmerad |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Övrigt |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Plast fiberarmerad |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Ja |
| Dimension anslutning 1 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 32 mm |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 32 mm |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga M, metrisk |
| Huvudsaklig färg rördel | Svart |
| Dragfast | Ja |
| Längd | 48 mm |
| Längd anslutning 1 | 18 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 6 mm |
| Längd anslutning 2 | 18 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 6 mm |
| Nyckelvidd | 46 mm |
| Nyckelvidd mutter | 46 mm |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 16 bar |
| Med packningar | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7070452064601 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 49 | ||
| Bredd (mm) | 46 | ||
| Höjd (mm) | 46 | ||
| Vikt (kg) | 0,054 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_359_2481002.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000584.pdf |