Inlagd: 2011-04-20
RSK-nr enhet: ST
Fernco flexibel rörkoppling med stödplåt. EPDM/syrafast stål.
Fernco flexibel rörkoppling med stödplåt. EPDM/syrafast stål.
| RSK-nummer | 3110103 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SC125 |
| GTIN | 5031485010036 |
| Produkt | Övergångskoppling |
| Produktnamn | Fernco SC |
| Dimension | 110-125 mm |
| Storlek | Längd: 120 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 2,5 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Flexibel koppling med stödplåt |
|---|---|
| Färg | metall |
| Ytbehandling | - |
| Material | EPDM/syrafast 2343 stål. |
| Standard | - |
| Övrig info | Ex överg: Lerrör 100-Plast 110 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | SC125 |
|---|
| GTIN | 5031485010036 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gummi |
|---|---|
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 2,5 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 148 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 148 | ||
| Vikt (kg) | 0,76 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_206_3109502.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_206_3110364.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_206_3110364.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000540.pdf |
| RSK-nummer | 3110103 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SC125 |
| GTIN | 5031485010036 |
| Produkt | Övergångskoppling |
| Produktnamn | Fernco SC |
| Dimension | 110-125 mm |
| Storlek | Längd: 120 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 2,5 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Flexibel koppling med stödplåt |
|---|---|
| Färg | metall |
| Ytbehandling | - |
| Material | EPDM/syrafast 2343 stål. |
| Standard | - |
| Övrig info | Ex överg: Lerrör 100-Plast 110 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | SC125 |
|---|
| GTIN | 5031485010036 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gummi |
|---|---|
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 2,5 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 148 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 148 | ||
| Vikt (kg) | 0,76 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_206_3109502.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_206_3110364.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_206_3110364.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000540.pdf |