RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-08-21
RSK-nr enhet: ST
Kojapo Funke FHS Rörkoppling / Övergångskoppling. Arb.omr. 50-80mm. Längd 85mm. Utförande: PP plast. Gummi: EPDM. Rostfria band. Koppling för rör av olika dimensioner.
Kojapo Funke FHS Rörkoppling / Övergångskoppling. Arb.omr. 50-80mm. Längd 85mm. Utförande: PP plast. Gummi: EPDM. Rostfria band. Koppling för rör av olika dimensioner.
| RSK-nummer | 3114372 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 4501500500017 |
| GTIN | - |
| Produkt | Övergångskoppling |
| Produktnamn | Kojapo Funke |
| Dimension | arbetsområde 50-80mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | övergång mellan olika rörtyper |
| Utförande | rak reducering max 30mm |
|---|---|
| Färg | röd/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/EPDM-gummi |
| Standard | - |
| Övrig info | DN50 (50-80mm) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 4501500500017 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Grundform | Rak |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 50 - 80 mm |
| Anslutning 1 | Klämanslutning |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 50 - 80 mm |
| Anslutning 2 | Klämanslutning |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Dragfast | Nej |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 2,5 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_561_3114372.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 3114372 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 4501500500017 |
| GTIN | - |
| Produkt | Övergångskoppling |
| Produktnamn | Kojapo Funke |
| Dimension | arbetsområde 50-80mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | övergång mellan olika rörtyper |
| Utförande | rak reducering max 30mm |
|---|---|
| Färg | röd/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/EPDM-gummi |
| Standard | - |
| Övrig info | DN50 (50-80mm) |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 4501500500017 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Grundform | Rak |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 50 - 80 mm |
| Anslutning 1 | Klämanslutning |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 50 - 80 mm |
| Anslutning 2 | Klämanslutning |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Dragfast | Nej |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 2,5 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_561_3114372.pdf |
|---|---|