RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2007-09-24
RSK-nr enhet: ST
Roth propp till insticksfördelare, 22 mm
Roth propp till insticksfördelare, 22 mm
| RSK-nummer | 1876783 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17046219.222 |
| GTIN | - |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | IS |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max temp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för insticksfördelare |
| Utförande | slätände |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17046219.222 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Systembunden | Ja |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 22 mm |
| Anslutning 1 | Instick (Push-koppling) |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 10 bar |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| FM-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5022050163974 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 40 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,049 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_418_1852251.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_418_1881199.pdf |
| RSK-nummer | 1876783 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17046219.222 |
| GTIN | - |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | IS |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max temp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för insticksfördelare |
| Utförande | slätände |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17046219.222 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Systembunden | Ja |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 22 mm |
| Anslutning 1 | Instick (Push-koppling) |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 10 bar |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| FM-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5022050163974 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 40 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,049 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_418_1852251.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_418_1881199.pdf |