Inlagd: 2010-08-30
RSK-nr enhet: ST
VSH Super K3067 Kopplingset 15 mutter i gul mässing med insats i DZR mässing för pexrör 15x2,5. Denna koppling passar till samtliga VSH Super 15 mm klämrings kopplingar.
VSH Super K3067 Kopplingset 15 mutter i gul mässing med insats i DZR mässing för pexrör 15x2,5. Denna koppling passar till samtliga VSH Super 15 mm klämrings kopplingar.
| RSK-nummer | 1880090 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6340433 |
| GTIN | 8711985260748 |
| Produkt | Kopplingssats |
| Produktnamn | VSH Super K3067 |
| Dimension | 15mm x R15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, temp -35°C till +200°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | klämring tappvatten/värme/kyla |
| Utförande | insats pexrör |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | för PEX-rör |
| Tillverkarens produktsida | https://aalberts-ips.se/produkt/artikel/1880090 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 6340433 |
|---|
| GTIN | 8711985260748 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://aalberts-ips.se/produkt/artikel/1880090 |
|---|
| Material klämring | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Utvändig rördiameter | 15 mm |
| Material mutter | Mässing |
| Materialkvalitet mutter | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd mutter | Obehandlad |
| Mutter gängdimension | 1/2" |
| Med packning | Nej |
| Systembunden | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 25 | ||
| Bredd (mm) | 29 | ||
| Höjd (mm) | 29 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1083_1880090.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1083_1880090.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1083_1965001.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1083_1853901.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_560_1880090.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_1083_1880090.pdf |
| RSK-nummer | 1880090 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 6340433 |
| GTIN | 8711985260748 |
| Produkt | Kopplingssats |
| Produktnamn | VSH Super K3067 |
| Dimension | 15mm x R15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, temp -35°C till +200°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | klämring tappvatten/värme/kyla |
| Utförande | insats pexrör |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | för PEX-rör |
| Tillverkarens produktsida | https://aalberts-ips.se/produkt/artikel/1880090 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 6340433 |
|---|
| GTIN | 8711985260748 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://aalberts-ips.se/produkt/artikel/1880090 |
|---|
| Material klämring | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Utvändig rördiameter | 15 mm |
| Material mutter | Mässing |
| Materialkvalitet mutter | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd mutter | Obehandlad |
| Mutter gängdimension | 1/2" |
| Med packning | Nej |
| Systembunden | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 25 | ||
| Bredd (mm) | 29 | ||
| Höjd (mm) | 29 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1083_1880090.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1083_1880090.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1083_1965001.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1083_1853901.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_560_1880090.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_1083_1880090.pdf |