RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-05-09
RSK-nr enhet: ST
WAVIN 90/80 LÖSFLÄNS WFZ PN10/PN16 för 90mm rörPN10/16
WAVIN 90/80 LÖSFLÄNS WFZ PN10/PN16 för 90mm rörPN10/16
| RSK-nummer | 2431422 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 4018297 |
| GTIN | 7611704326636 |
| Produkt | Fläns |
| Produktnamn | Lösfläns |
| Dimension | 108/90mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10/16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för 90mm rör |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | zink |
| Ytbehandling | varmförzinkad |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 08 VA-armatur/Stängventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 4018297 |
|---|
| GTIN | 7611704326636 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Stål St 37.2 (1.0037) |
| Glasfiberdukförstärkt | Nej |
| Metallförstärkt | Nej |
| Ytskydd | Galvaniserad/Elförzinkad |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 80 |
| Innerdiameter på påskjutsfläns | 108 mm |
| Ytterdiameter fläns | 200 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Flänstjocklek | 18 mm |
| Delningscirkel (Pitchcirkel) | 160 mm |
| Antal bulthål | 8 |
| Diameter bulthål | 18 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7611704326636 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 199 | ||
| Bredd (mm) | 198 | ||
| Höjd (mm) | 18 | ||
| Vikt (kg) | 2,83 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 300 | ||
| GTIN FP | 8018464237285 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2431422 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 4018297 |
| GTIN | 7611704326636 |
| Produkt | Fläns |
| Produktnamn | Lösfläns |
| Dimension | 108/90mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10/16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för 90mm rör |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | zink |
| Ytbehandling | varmförzinkad |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 08 VA-armatur/Stängventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 4018297 |
|---|
| GTIN | 7611704326636 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Stål St 37.2 (1.0037) |
| Glasfiberdukförstärkt | Nej |
| Metallförstärkt | Nej |
| Ytskydd | Galvaniserad/Elförzinkad |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 80 |
| Innerdiameter på påskjutsfläns | 108 mm |
| Ytterdiameter fläns | 200 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Flänstjocklek | 18 mm |
| Delningscirkel (Pitchcirkel) | 160 mm |
| Antal bulthål | 8 |
| Diameter bulthål | 18 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7611704326636 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 199 | ||
| Bredd (mm) | 198 | ||
| Höjd (mm) | 18 | ||
| Vikt (kg) | 2,83 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 300 | ||
| GTIN FP | 8018464237285 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |