Inlagd: 2018-02-01
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 2681951 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 11326141001 |
| GTIN | 4059757620074 |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | RAUPIANO PLUS Propp 32 mm |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | slätända |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 11326141001 |
|---|
| GTIN | 4059757620074 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 42 | ||
| Bredd (mm) | 42 | ||
| Höjd (mm) | 38 | ||
| Vikt (kg) | 0,014 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 0,28 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_495_2681951.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_495_2681951.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_495_2681951.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_495_2681951.pdf |
| RSK-nummer | 2681951 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 11326141001 |
| GTIN | 4059757620074 |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | RAUPIANO PLUS Propp 32 mm |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | slätända |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 11326141001 |
|---|
| GTIN | 4059757620074 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 42 | ||
| Bredd (mm) | 42 | ||
| Höjd (mm) | 38 | ||
| Vikt (kg) | 0,014 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 0,28 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_495_2681951.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_495_2681951.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_495_2681951.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_495_2681951.pdf |