RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-12-09
RSK-nr enhet: ST
Golvgenomföring med platta som fungerar som gjutstöd. Fästs mot bjälklaget underifrån. Underlättar kringgjutning runt avloppsrör. Anslutningsmuffar i båda ändar.
Golvgenomföring med platta som fungerar som gjutstöd. Fästs mot bjälklaget underifrån. Underlättar kringgjutning runt avloppsrör. Anslutningsmuffar i båda ändar.
| RSK-nummer | 2749970 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1088994 |
| GTIN | 6414905243396 |
| Produkt | Golvgenomföring |
| Produktnamn | Decibel |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | dy 200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +85°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | genomföring med gjutstöd |
| Utförande | anslutningsmuff i båda ändar |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 1088994 |
|---|
| GTIN | 6414905243396 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PP (polypropen) |
|---|---|
| Material anslutning 2 | PP (polypropen) |
| Form | Rak |
| Systembunden | Ja |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 50 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 50 mm |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Dragfast | Ja |
| Med packningar | Ja |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| QA-märkt gas | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 89 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | 06414905235100 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 335 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 432 | ||
| GTIN FP | 06414905524129 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 105 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_213_2749506.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566900808-00016 v12.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_213_2749506.pdf |
| RSK-nummer | 2749970 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1088994 |
| GTIN | 6414905243396 |
| Produkt | Golvgenomföring |
| Produktnamn | Decibel |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | dy 200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +85°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | genomföring med gjutstöd |
| Utförande | anslutningsmuff i båda ändar |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 1088994 |
|---|
| GTIN | 6414905243396 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PP (polypropen) |
|---|---|
| Material anslutning 2 | PP (polypropen) |
| Form | Rak |
| Systembunden | Ja |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 50 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 50 mm |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Dragfast | Ja |
| Med packningar | Ja |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| QA-märkt gas | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 89 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | 06414905235100 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 335 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 432 | ||
| GTIN FP | 06414905524129 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 105 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_213_2749506.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566900808-00016 v12.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_213_2749506.pdf |