RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-11-16
RSK-nr enhet: ST
En förankringsboja som används tillsammans med Uponor Decibel RDS systemet vid invändig takavvattning. Monteras över en muffanslutning som möjliggör att systemet klarar ett tryck på upp till 2,5 bar (upp till 8 våningar).
En förankringsboja som används tillsammans med Uponor Decibel RDS systemet vid invändig takavvattning. Monteras över en muffanslutning som möjliggör att systemet klarar ett tryck på upp till 2,5 bar (upp till 8 våningar).
| RSK-nummer | 2702000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1118640 |
| GTIN | 6414905543175 |
| Produkt | Låsmuff |
| Produktnamn | Decibel RDS |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 2,5bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för att klara högre tryck |
| Utförande | förmonterade skruvar & bultar |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PA66/glasfiber/rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 1118640 |
|---|
| GTIN | 6414905543175 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Anslutning | Övrigt |
| Expansionslängd | 7 mm |
| Diameter fästpunktbygel | 108 mm |
| Längd | 53 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905559848 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 131 | ||
| Bredd (mm) | 147 | ||
| Höjd (mm) | 53 | ||
| Vikt (kg) | 0,157 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | 06414900440196 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 145 | ||
| Vikt (kg) | 3,1 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 864 | ||
| GTIN FP | 06414900325417 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 184 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_2702000.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_213_2702000.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_213_2749032.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_213_2749032.pdf |
| RSK-nummer | 2702000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1118640 |
| GTIN | 6414905543175 |
| Produkt | Låsmuff |
| Produktnamn | Decibel RDS |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 2,5bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för att klara högre tryck |
| Utförande | förmonterade skruvar & bultar |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PA66/glasfiber/rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 1118640 |
|---|
| GTIN | 6414905543175 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Anslutning | Övrigt |
| Expansionslängd | 7 mm |
| Diameter fästpunktbygel | 108 mm |
| Längd | 53 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905559848 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 131 | ||
| Bredd (mm) | 147 | ||
| Höjd (mm) | 53 | ||
| Vikt (kg) | 0,157 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | 06414900440196 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 145 | ||
| Vikt (kg) | 3,1 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 864 | ||
| GTIN FP | 06414900325417 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 184 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_2702000.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_213_2702000.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_213_2749032.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_213_2749032.pdf |