Avaktiverad 2019-12-19
Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Hög
Hög
| RSK-nummer | 2718534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 361.779.16.1 |
| GTIN | 4025416023272 |
| Produkt | O-ringsmuff |
| Produktnamn | Geberit PEH |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp för svetsning |
| Utförande | muff x slätända |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/361.779.16.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 361.779.16.1 |
|---|
| GTIN | 4025416023272 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/361.779.16.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-80 |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416076742 | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 67 | ||
| Bredd (mm) | 67 | ||
| Höjd (mm) | 63 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,543 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2712024_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710101.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00005 v3.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_2710101.pdf |
| RSK-nummer | 2718534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 361.779.16.1 |
| GTIN | 4025416023272 |
| Produkt | O-ringsmuff |
| Produktnamn | Geberit PEH |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp för svetsning |
| Utförande | muff x slätända |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/361.779.16.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 361.779.16.1 |
|---|
| GTIN | 4025416023272 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/361.779.16.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-80 |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416076742 | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 67 | ||
| Bredd (mm) | 67 | ||
| Höjd (mm) | 63 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,543 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2712024_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710101.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00005 v3.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_2710101.pdf |