RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2002-05-29
RSK-nr enhet: ST
Tål 97°C kortvarigt och 95° C kontinuerligt.
Tål 97°C kortvarigt och 95° C kontinuerligt.
| RSK-nummer | 2830903 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 02385 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ventilationsrör |
| Produktnamn | Polo-Kal NG |
| Dimension | 125 mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 02385 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PVC (polyvinylklorid) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Genomlopp | 125 mm |
| Modell/Utförande | Enkelväggig |
| Med takkrage | Ja |
| Material takkrage | Plast |
| Yskydd takkrage | Obehandlad |
| Tillverkningsmetod takkrage | Övrigt |
| Passar för rördiameter takkrage | 125 - 125 mm |
| Rördiameter utluftningshuv | 125 mm |
| Lämplig för taklutning | 0 - 0 ° |
| Höjd | 1063 mm |
| Isolerad | Nej |
| Med fågelskydd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 9003209023857 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 996 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 1,332 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2222515.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_603_2830903.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_603_2830700.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_603_2830700.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_603_2830700.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000588.pdf |
| RSK-nummer | 2830903 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 02385 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ventilationsrör |
| Produktnamn | Polo-Kal NG |
| Dimension | 125 mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 02385 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PVC (polyvinylklorid) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Genomlopp | 125 mm |
| Modell/Utförande | Enkelväggig |
| Med takkrage | Ja |
| Material takkrage | Plast |
| Yskydd takkrage | Obehandlad |
| Tillverkningsmetod takkrage | Övrigt |
| Passar för rördiameter takkrage | 125 - 125 mm |
| Rördiameter utluftningshuv | 125 mm |
| Lämplig för taklutning | 0 - 0 ° |
| Höjd | 1063 mm |
| Isolerad | Nej |
| Med fågelskydd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 9003209023857 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 996 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 1,332 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2222515.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_603_2830903.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_603_2830700.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_603_2830700.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_603_2830700.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000588.pdf |