RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-02-27
RSK-nr enhet: ST
Ljudisolerat inomhusavloppsrör i treskikts mineralförstärkt PP. Tål 97°C kortvarigt och 95° C långvarigt
Ljudisolerat inomhusavloppsrör i treskikts mineralförstärkt PP. Tål 97°C kortvarigt och 95° C långvarigt
| RSK-nummer | 2831970 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 102305 |
| GTIN | 9003209223059 |
| Produkt | Dubbelmuff |
| Produktnamn | POLO-KAL XS |
| Dimension | 125mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +95°C (97ºC) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | muff x muff |
|---|---|
| Färg | blå RAL5014 |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP, TPE packning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 102305 |
|---|
| GTIN | 9003209223059 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2831970.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_603_2831970.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_603_2831970.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_603_2831970.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_603_2831970.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000586.pdf |
| RSK-nummer | 2831970 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 102305 |
| GTIN | 9003209223059 |
| Produkt | Dubbelmuff |
| Produktnamn | POLO-KAL XS |
| Dimension | 125mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +95°C (97ºC) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | muff x muff |
|---|---|
| Färg | blå RAL5014 |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP, TPE packning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 102305 |
|---|
| GTIN | 9003209223059 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2831970.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_603_2831970.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_603_2831970.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_603_2831970.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_603_2831970.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000586.pdf |