Inlagd: 2016-09-27
RSK-nr enhet: ST
Expansionsmuff, långmuff Ljuddämpat Inomhusavlopp
Expansionsmuff, långmuff Ljuddämpat Inomhusavlopp
| RSK-nummer | 2749635 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 315.012.14.1 |
| GTIN | 4025416505488 |
| Produkt | Expansionsmuff |
| Produktnamn | Silent |
| Dimension | 160mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff lång |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PEH |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/315.012.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 315.012.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416505488 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/315.012.14.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE (förstärkt) |
| Utvändig rördiameter | 160 mm |
| Anslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Diameter fästpunktbygel | 160 mm |
| Längd | 215 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416505488 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 1,764 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2718006_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00004 v4.pdf |
| RSK-nummer | 2749635 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 315.012.14.1 |
| GTIN | 4025416505488 |
| Produkt | Expansionsmuff |
| Produktnamn | Silent |
| Dimension | 160mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff lång |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PEH |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/315.012.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 315.012.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416505488 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/315.012.14.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE (förstärkt) |
| Utvändig rördiameter | 160 mm |
| Anslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Diameter fästpunktbygel | 160 mm |
| Längd | 215 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416505488 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 1,764 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2718006_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00004 v4.pdf |