Avaktiverad 2017-08-09
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1992-02-25
RSK-nr enhet: ST
Asto/dB PP grenrör 160x110x45°, Wavin art.nr 046 04 63.
Asto/dB PP grenrör 160x110x45°, Wavin art.nr 046 04 63.
| RSK-nummer | 2425773 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Grenrör |
| Produktnamn | Asto/dB |
| Dimension | 160x110mm x 45° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +60°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 2muff x slätända |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M, TPE-tätning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad (ersätts av NE) | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 314 | ||
| Bredd (mm) | 297 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 2,16 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 4026294837616 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 4,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4026294838866 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 115,92 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_183_2425700_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2425773 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Grenrör |
| Produktnamn | Asto/dB |
| Dimension | 160x110mm x 45° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +60°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 2muff x slätända |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M, TPE-tätning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad (ersätts av NE) | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 314 | ||
| Bredd (mm) | 297 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 2,16 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 4026294837616 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 4,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4026294838866 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 115,92 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_183_2425700_gruppfil.pdf |
|---|---|