Avaktiverad 2021-12-10
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1992-06-30
RSK-nr enhet: ST
87°
87°
| RSK-nummer | 2699033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Grenrör |
| Produktnamn | Friaphon 2220 |
| Dimension | 110x52mm x 87° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 2muff x slätända |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS/ASA/PVC |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 182 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 0,449 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 580 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 195 | ||
| Vikt (kg) | 4,49 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 200 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1205 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_328_2699001_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_328_2699000.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_328_2699001_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 2699033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Grenrör |
| Produktnamn | Friaphon 2220 |
| Dimension | 110x52mm x 87° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 2muff x slätända |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS/ASA/PVC |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 182 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 0,449 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 580 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 195 | ||
| Vikt (kg) | 4,49 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 200 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1205 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_328_2699001_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_328_2699000.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_328_2699001_gruppfil.pdf |