RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-01-24
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 2749732 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 03640 |
| GTIN | - |
| Produkt | Stamgrenrör |
| Produktnamn | POLO-KAL NG Qmax |
| Dimension | 110x75mm x 87,5° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | muff x 6anslutningar |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 03640 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Dimension anslutning 1 | DN 110 |
|---|---|
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 110 mm |
| Dimension anslutning 2 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 110 mm |
| Dimension anslutning 3 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 110 mm |
| Dimension anslutning 4 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 4 | 110 mm |
| Dimension anslutning 5 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 5 | 50 mm |
| Dimension anslutning 6 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 6 | 50 mm |
| Dimension anslutning 7 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 7 | 50 mm |
| Dimension anslutning 8 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 8 | 110 mm |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 95 °C |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2749732.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000588.pdf |
| RSK-nummer | 2749732 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 03640 |
| GTIN | - |
| Produkt | Stamgrenrör |
| Produktnamn | POLO-KAL NG Qmax |
| Dimension | 110x75mm x 87,5° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | muff x 6anslutningar |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 03640 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Dimension anslutning 1 | DN 110 |
|---|---|
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 110 mm |
| Dimension anslutning 2 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 110 mm |
| Dimension anslutning 3 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 110 mm |
| Dimension anslutning 4 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 4 | 110 mm |
| Dimension anslutning 5 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 5 | 50 mm |
| Dimension anslutning 6 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 6 | 50 mm |
| Dimension anslutning 7 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 7 | 50 mm |
| Dimension anslutning 8 | DN 110 |
| Utvändig rördiameter anslutning 8 | 110 mm |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 95 °C |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2749732.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000588.pdf |