RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-12-27
RSK-nr enhet: ST
Ljuddämpande inomhusavloppsystem. Av mineralförstärkt polypropen med mycket goda ljuddämpande egenskaper (enligt EN 14366). Låg vikt och lätt att installera. Muffanslutningar. Avsett för tryckfria avlopp i alla typer av byggnader. Lång livslängd och hög värmebeständighet. Applikationsområde B.
Ljuddämpande inomhusavloppsystem. Av mineralförstärkt polypropen med mycket goda ljuddämpande egenskaper (enligt EN 14366). Låg vikt och lätt att installera. Muffanslutningar. Avsett för tryckfria avlopp i alla typer av byggnader. Lång livslängd och hög värmebeständighet. Applikationsområde B.
| RSK-nummer | 2750054 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1133024 |
| GTIN | 6414900299008 |
| Produkt | Dubbelgrenrör |
| Produktnamn | Decibel |
| Dimension | 110mm x 45° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +85°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ljuddämpat, för inomhusavlopp |
| Utförande | 3muff |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 1133024 |
|---|
| GTIN | 6414900299008 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Modell/Utförande | Korsrör 45° |
| Förminskning | Nej |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 110 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 110 mm |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 110 mm |
| Anslutning 3 | Slätände |
| Anslutning 4 | Muff (Inskjutsmuff) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 135 | ||
| Bredd (mm) | 378 | ||
| Höjd (mm) | 292 | ||
| Vikt (kg) | 1,582 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 06414900369015 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 25,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 06414900299039 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 164 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2750054 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1133024 |
| GTIN | 6414900299008 |
| Produkt | Dubbelgrenrör |
| Produktnamn | Decibel |
| Dimension | 110mm x 45° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +85°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ljuddämpat, för inomhusavlopp |
| Utförande | 3muff |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 1133024 |
|---|
| GTIN | 6414900299008 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Modell/Utförande | Korsrör 45° |
| Förminskning | Nej |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 110 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 110 mm |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 110 mm |
| Anslutning 3 | Slätände |
| Anslutning 4 | Muff (Inskjutsmuff) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 135 | ||
| Bredd (mm) | 378 | ||
| Höjd (mm) | 292 | ||
| Vikt (kg) | 1,582 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 06414900369015 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 25,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 06414900299039 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 164 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |