RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-02-28
RSK-nr enhet: ST
SiTech+ Hörngrenrör 87,5° 110x50x50
SiTech+ Hörngrenrör 87,5° 110x50x50
| RSK-nummer | 2831812 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3067831 |
| GTIN | 8018464196711 |
| Produkt | Hörngrenrör |
| Produktnamn | SiTech+ 110x50x50 |
| Dimension | 110x50x50mm 87,5° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | temperatur 90°C (100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | f inomhusavlopp, ljuddämpande |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 01 Gjutjärnsrör |
| Tillverkarens artikelnummer | 3067831 |
|---|
| GTIN | 8018464196711 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Svängd avgrening | Ja |
| Förminskning | Ja |
| Flerdelad | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Dimension anslutning 1 | DN 100 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 110 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 3,4 mm |
| Anslutning 1 | Spetsände |
| Dimension anslutning 2 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 110 mm |
| Godstjocklek anslutning 2 | 1,6 mm |
| Anslutning 2 | Instick (Push-koppling) |
| Dimension anslutning 3 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 50 mm |
| Godstjocklek anslutning 3 | 3,1 mm |
| Anslutning 3 | Instick (Push-koppling) |
| Dimension anslutning 4 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 4 | 50 mm |
| Godstjocklek anslutning 4 | 1,6 mm |
| Anslutning 4 | Instick (Push-koppling) |
| Pressprofil | Övrigt |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | Övrigt |
| Material tätning | SBR (styrenbutadiengummi) |
| Huvudsaklig färg rördel | Svart |
| Längd anslutning 1 | 96 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 64 mm |
| Längd anslutning 2 | 63 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 47 mm |
| Längd anslutning 3 | 37 mm |
| Bygglängd anslutning 3 (Z3) | 64 mm |
| Längd, anslutning 4 | 63 mm |
| Bygglängd anslutning 4 (Z4) | 47 mm |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 90 °C |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 0,5 bar |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 0,5 bar |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 35 |
| Med termisk isolering | Nej |
| Med packningar | Ja |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 126 | ||
| Höjd (mm) | 173 | ||
| Vikt (kg) | 0,45 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 8018464201729 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 598 | ||
| Bredd (mm) | 398 | ||
| Höjd (mm) | 257 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 160 | ||
| GTIN FP | 8018464201736 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1196 | ||
| Bredd (mm) | 796 | ||
| Höjd (mm) | 1028 | ||
| Vikt (kg) | 87 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2831812 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3067831 |
| GTIN | 8018464196711 |
| Produkt | Hörngrenrör |
| Produktnamn | SiTech+ 110x50x50 |
| Dimension | 110x50x50mm 87,5° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | temperatur 90°C (100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | f inomhusavlopp, ljuddämpande |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 01 Gjutjärnsrör |
| Tillverkarens artikelnummer | 3067831 |
|---|
| GTIN | 8018464196711 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Svängd avgrening | Ja |
| Förminskning | Ja |
| Flerdelad | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Dimension anslutning 1 | DN 100 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 110 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 3,4 mm |
| Anslutning 1 | Spetsände |
| Dimension anslutning 2 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 110 mm |
| Godstjocklek anslutning 2 | 1,6 mm |
| Anslutning 2 | Instick (Push-koppling) |
| Dimension anslutning 3 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 50 mm |
| Godstjocklek anslutning 3 | 3,1 mm |
| Anslutning 3 | Instick (Push-koppling) |
| Dimension anslutning 4 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 4 | 50 mm |
| Godstjocklek anslutning 4 | 1,6 mm |
| Anslutning 4 | Instick (Push-koppling) |
| Pressprofil | Övrigt |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | Övrigt |
| Material tätning | SBR (styrenbutadiengummi) |
| Huvudsaklig färg rördel | Svart |
| Längd anslutning 1 | 96 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 64 mm |
| Längd anslutning 2 | 63 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 47 mm |
| Längd anslutning 3 | 37 mm |
| Bygglängd anslutning 3 (Z3) | 64 mm |
| Längd, anslutning 4 | 63 mm |
| Bygglängd anslutning 4 (Z4) | 47 mm |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 90 °C |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 0,5 bar |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 0,5 bar |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 35 |
| Med termisk isolering | Nej |
| Med packningar | Ja |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 126 | ||
| Höjd (mm) | 173 | ||
| Vikt (kg) | 0,45 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 8018464201729 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 598 | ||
| Bredd (mm) | 398 | ||
| Höjd (mm) | 257 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 160 | ||
| GTIN FP | 8018464201736 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1196 | ||
| Bredd (mm) | 796 | ||
| Höjd (mm) | 1028 | ||
| Vikt (kg) | 87 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |