Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Geberit PE Skyddshuv 160mm
Geberit PE Skyddshuv 160mm
| RSK-nummer | 2719581 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 369.802.92.1 |
| GTIN | 4025416035176 |
| Produkt | Skyddshuv |
| Produktnamn | Geberit PEH |
| Dimension | 160mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för slätända |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/369.802.92.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 369.802.92.1 |
|---|
| GTIN | 4025416035176 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/369.802.92.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Lämplig för rördiameter | 160 mm |
| Färg | Gul |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416035176 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,061 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 410 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 0,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2712024_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000470.pdf |
| RSK-nummer | 2719581 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 369.802.92.1 |
| GTIN | 4025416035176 |
| Produkt | Skyddshuv |
| Produktnamn | Geberit PEH |
| Dimension | 160mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för slätända |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/369.802.92.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 369.802.92.1 |
|---|
| GTIN | 4025416035176 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/369.802.92.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Lämplig för rördiameter | 160 mm |
| Färg | Gul |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416035176 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,061 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 410 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 0,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2712024_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000470.pdf |