Avaktiverad 2016-11-25
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2006-10-03
RSK-nr enhet: ST
Ljuddämpande rörsystem för inomhusavlopp
Ljuddämpande rörsystem för inomhusavlopp
| RSK-nummer | 2830658 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 184476 |
| GTIN | 7033731844769 |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | Stilla |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1slätända |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/0e9513968f61f1afc12572a6004de1f5?opendocument |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 184476 |
|---|
| GTIN | 7033731844769 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/0e9513968f61f1afc12572a6004de1f5?opendocument |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,129 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 3,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 720 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall plastad EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 105 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_74_2830600_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_74_2830600_gruppfil.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_74_2830658.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560870429-00002 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_74_2830635_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 2830658 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 184476 |
| GTIN | 7033731844769 |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | Stilla |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1slätända |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/0e9513968f61f1afc12572a6004de1f5?opendocument |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 184476 |
|---|
| GTIN | 7033731844769 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pipelife.se/web/se.nsf/webtop/0e9513968f61f1afc12572a6004de1f5?opendocument |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,129 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 3,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 720 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall plastad EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 105 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_74_2830600_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_74_2830600_gruppfil.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_74_2830658.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560870429-00002 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_74_2830635_gruppfil.pdf |