RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-12-01
RSK-nr enhet: ST
Längd 0,04 m
Längd 0,04 m
| RSK-nummer | 2681934 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3043939 |
| GTIN | 5708525327019 |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | Wafix PP |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperatur 90 °C (100 °C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp |
| Utförande | 1spets |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3043939 |
|---|
| GTIN | 5708525327019 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PP (polypropen) |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 50 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 1,8 mm |
| Anslutning 1 | Spetsände |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 0 bar |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Huvudsaklig färg rördel | Vit |
| Längd anslutning 1 | 40 mm |
| Styvhetsklass | Övrigt |
| Med packningar | Ja |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525327019 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 60 | ||
| Bredd (mm) | 60 | ||
| Höjd (mm) | 58 | ||
| Vikt (kg) | 18,18 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 5907444902134 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 195 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_2614424.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2681934 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3043939 |
| GTIN | 5708525327019 |
| Produkt | Propp |
| Produktnamn | Wafix PP |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperatur 90 °C (100 °C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp |
| Utförande | 1spets |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3043939 |
|---|
| GTIN | 5708525327019 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PP (polypropen) |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 50 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 1,8 mm |
| Anslutning 1 | Spetsände |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 0 bar |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Huvudsaklig färg rördel | Vit |
| Längd anslutning 1 | 40 mm |
| Styvhetsklass | Övrigt |
| Med packningar | Ja |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525327019 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 60 | ||
| Bredd (mm) | 60 | ||
| Höjd (mm) | 58 | ||
| Vikt (kg) | 18,18 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 5907444902134 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 195 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_2614424.pdf |
|---|---|