Inlagd: 2001-10-24
RSK-nr enhet: ST
AluPex-koppling 16x2,0 Fkr PN10 Max.temp. 100oC. O-ringar av EPDM samt isolering av PTFE.
AluPex-koppling 16x2,0 Fkr PN10 Max.temp. 100oC. O-ringar av EPDM samt isolering av PTFE.
| RSK-nummer | 1884453 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C50G1516PAXSE0 |
| GTIN | 5705564022004 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | Frese AluPEX |
| Dimension | 16x2,0mm x G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +100°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | klämring värme/kylsystem |
| Utförande | klämring x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/pex-alupex-kopplingar/ |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C50G1516PAXSE0 |
|---|
| GTIN | 5705564022004 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/pex-alupex-kopplingar/ |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytskydd anslutning 1 | Förnicklad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Betad |
| Längd | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 27 | ||
| Bredd (mm) | 24 | ||
| Höjd (mm) | 24 | ||
| Vikt (kg) | 0,062 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 26 | ||
| Vikt (kg) | 0,62 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 6,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_133_1884453.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/R145_22_150.pdf |
| RSK-nummer | 1884453 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C50G1516PAXSE0 |
| GTIN | 5705564022004 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | Frese AluPEX |
| Dimension | 16x2,0mm x G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +100°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | klämring värme/kylsystem |
| Utförande | klämring x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/pex-alupex-kopplingar/ |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C50G1516PAXSE0 |
|---|
| GTIN | 5705564022004 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/pex-alupex-kopplingar/ |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytskydd anslutning 1 | Förnicklad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Betad |
| Längd | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 27 | ||
| Bredd (mm) | 24 | ||
| Höjd (mm) | 24 | ||
| Vikt (kg) | 0,062 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 26 | ||
| Vikt (kg) | 0,62 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 6,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_133_1884453.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/R145_22_150.pdf |