RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-10-08
RSK-nr enhet: ST
Skruvkoppling av mässing, muttern är förnicklad och innerhylsan förtennad. För anslutning av Uponor MLC rör till fördelare. Invändigt gängad 3/4", Euro-cone.
Skruvkoppling av mässing, muttern är förnicklad och innerhylsan förtennad. För anslutning av Uponor MLC rör till fördelare. Invändigt gängad 3/4", Euro-cone.
| RSK-nummer | 1882156 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1058092 |
| GTIN | 4021598119697 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | Uni-X Skruvkpl MLC 20-¾ Euro |
| Dimension | 20x2,25mm x GE20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | värme/kyla |
| Utförande | klämring x invändig gänga |
|---|---|
| Färg | nickel/mässing/tenn |
| Ytbehandling | förnickad/förtennad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | GE=eurokonus |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1058092 |
|---|
| GTIN | 4021598119697 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material klämring | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 20 mm |
| Lämplig för godstjocklek | 2,25 mm |
| Material mutter | Mässing |
| Materialkvalitet mutter | Övrigt |
| Ytskydd mutter | Övrigt |
| Mutter gängdimension | 3/4" |
| Anslutning gänga | Eurokonus (ej standardiserad) |
| Med packning | Ja |
| Material packning | Gummi |
| Lämplig för stålrör | Nej |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Lämplig för plaströr | Nej |
| Lämplig för rostfria stålrör | Nej |
| Lämplig för aluminiumrör | Nej |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Ja |
| Med stödhylsa | Ja |
| Systembunden | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905409471 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 50 | ||
| Bredd (mm) | 20 | ||
| Höjd (mm) | 23 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | 06414905409488 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 280 | ||
| Bredd (mm) | 187 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 1,67 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 2 400 | ||
| GTIN FP | 06414905409495 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 800 | ||
| Vikt (kg) | 183 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_2419021.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566900808-00093 v3.pdf |
| RSK-nummer | 1882156 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1058092 |
| GTIN | 4021598119697 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | Uni-X Skruvkpl MLC 20-¾ Euro |
| Dimension | 20x2,25mm x GE20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | värme/kyla |
| Utförande | klämring x invändig gänga |
|---|---|
| Färg | nickel/mässing/tenn |
| Ytbehandling | förnickad/förtennad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | GE=eurokonus |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1058092 |
|---|
| GTIN | 4021598119697 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material klämring | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 20 mm |
| Lämplig för godstjocklek | 2,25 mm |
| Material mutter | Mässing |
| Materialkvalitet mutter | Övrigt |
| Ytskydd mutter | Övrigt |
| Mutter gängdimension | 3/4" |
| Anslutning gänga | Eurokonus (ej standardiserad) |
| Med packning | Ja |
| Material packning | Gummi |
| Lämplig för stålrör | Nej |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Lämplig för plaströr | Nej |
| Lämplig för rostfria stålrör | Nej |
| Lämplig för aluminiumrör | Nej |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Ja |
| Med stödhylsa | Ja |
| Systembunden | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905409471 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 50 | ||
| Bredd (mm) | 20 | ||
| Höjd (mm) | 23 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | 06414905409488 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 280 | ||
| Bredd (mm) | 187 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 1,67 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 2 400 | ||
| GTIN FP | 06414905409495 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 800 | ||
| Vikt (kg) | 183 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_2419021.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566900808-00093 v3.pdf |