Avaktiverad 2011-07-07
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1994-02-18
RSK-nr enhet: ST
För Uponor evalPEX Q&E rör 12x1,7 mm. Passar mot Uponor WGF 1" Fördelare och övriga G3/4-kopplingsdelar. Med stödhylsa och klämring. Avzinkningshärdig mässing.
För Uponor evalPEX Q&E rör 12x1,7 mm. Passar mot Uponor WGF 1" Fördelare och övriga G3/4-kopplingsdelar. Med stödhylsa och klämring. Avzinkningshärdig mässing.
| RSK-nummer | 2417901 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1034500 |
| GTIN | 7318792946509 |
| Produkt | Kopplingsset |
| Produktnamn | WGF |
| Dimension | 12x1,7-2,0mm x G20 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | för PEX/WGF1 fördelare |
| Utförande | klämring x invändig gänga |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | ! |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1034500 |
|---|
| GTIN | 7318792946509 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material klämring | Mässing |
|---|---|
| Utvändig rördiameter | 12 mm |
| Lämplig för godstjocklek | 2 mm |
| Material mutter | Mässing |
| Mutter gängdimension | 3/4" |
| Anslutning gänga | Invändig gänga |
| Lämplig för stålrör | Nej |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Lämplig för plaströr | Ja |
| Lämplig för rostfria stålrör | Nej |
| Lämplig för aluminiumrör | Nej |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 25 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_213_2417901.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2417901 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1034500 |
| GTIN | 7318792946509 |
| Produkt | Kopplingsset |
| Produktnamn | WGF |
| Dimension | 12x1,7-2,0mm x G20 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | för PEX/WGF1 fördelare |
| Utförande | klämring x invändig gänga |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | ! |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1034500 |
|---|
| GTIN | 7318792946509 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material klämring | Mässing |
|---|---|
| Utvändig rördiameter | 12 mm |
| Lämplig för godstjocklek | 2 mm |
| Material mutter | Mässing |
| Mutter gängdimension | 3/4" |
| Anslutning gänga | Invändig gänga |
| Lämplig för stålrör | Nej |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Lämplig för plaströr | Ja |
| Lämplig för rostfria stålrör | Nej |
| Lämplig för aluminiumrör | Nej |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 25 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_213_2417901.pdf |
|---|---|