Avaktiverad 2026-01-13
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-08-15
RSK-nr enhet: ST
Gängkoppling med utvändig gänga för värmerör RIR
Gängkoppling med utvändig gänga för värmerör RIR
| RSK-nummer | 2451113 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1110044016 |
| GTIN | 5901615292611 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 32x2,9mm x G25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max drifttemp +95°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för värmerör RIR |
| Utförande | klämring x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1110044016 |
|---|
| GTIN | 5901615292611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 3-delad |
| Böjningsvinkel | 0 ° |
| Böjradie (Bockradie) | 0 mm |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 32 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 2,9 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Dimension anslutning 2 | DN 25 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 33,7 mm |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Längd | 53 mm |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 5 - 80 °C |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 53 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 53 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 51 | ||
| Vikt (kg) | 1,58 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 9,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1075_2451113.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2451113 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1110044016 |
| GTIN | 5901615292611 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 32x2,9mm x G25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max drifttemp +95°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för värmerör RIR |
| Utförande | klämring x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1110044016 |
|---|
| GTIN | 5901615292611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 3-delad |
| Böjningsvinkel | 0 ° |
| Böjradie (Bockradie) | 0 mm |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 32 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 2,9 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Dimension anslutning 2 | DN 25 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 33,7 mm |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Längd | 53 mm |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 5 - 80 °C |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 53 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 53 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 51 | ||
| Vikt (kg) | 1,58 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 9,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1075_2451113.pdf |
|---|---|