RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-03-19
RSK-nr enhet: ST
Koppling för PE-rör med utvändig gänga
Koppling för PE-rör med utvändig gänga
| RSK-nummer | 2450907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | *009501600BA |
| GTIN | - |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | IBECO BlueSeal |
| Dimension | 16mm x R15 |
| Storlek | 69x38mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för PE-rör |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/POM/NBR |
| Standard | - |
| Övrig info | * Ø 16 har o-ringstätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | *009501600BA |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PP (polypropen) |
|---|---|
| Material anslutning 2 | PP (polypropen) |
| Form | Rak |
| Böjningsvinkel | 0 ° |
| Böjradie (Bockradie) | 0 mm |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 15 |
| Anslutning 1 | Klämanslutning |
| Dimension anslutning 2 | 1/2" (15) |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Material tätning | NBR (nitrilgummi) |
| Längd | 69 mm |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 69 | ||
| Bredd (mm) | 39 | ||
| Höjd (mm) | 39 | ||
| Vikt (kg) | 0,027 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2450907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | *009501600BA |
| GTIN | - |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | IBECO BlueSeal |
| Dimension | 16mm x R15 |
| Storlek | 69x38mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för PE-rör |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/POM/NBR |
| Standard | - |
| Övrig info | * Ø 16 har o-ringstätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | *009501600BA |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PP (polypropen) |
|---|---|
| Material anslutning 2 | PP (polypropen) |
| Form | Rak |
| Böjningsvinkel | 0 ° |
| Böjradie (Bockradie) | 0 mm |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 15 |
| Anslutning 1 | Klämanslutning |
| Dimension anslutning 2 | 1/2" (15) |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Material tätning | NBR (nitrilgummi) |
| Längd | 69 mm |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 69 | ||
| Bredd (mm) | 39 | ||
| Höjd (mm) | 39 | ||
| Vikt (kg) | 0,027 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |