RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2004-12-08
RSK-nr enhet: ST
Unifix® 33,7x33,7, Stålrörskoppling med klämring x invändig gänga för svarta, gröna eller galvaniserade stålrör i värme och kylsystem, ej för tappvatten eller tryckluft.
Unifix® 33,7x33,7, Stålrörskoppling med klämring x invändig gänga för svarta, gröna eller galvaniserade stålrör i värme och kylsystem, ej för tappvatten eller tryckluft.
| RSK-nummer | 1540644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 652-33,7x33,7 |
| GTIN | 5708537052824 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | BROEN Unifix® 652 |
| Dimension | 33,7x33,7 (DN25) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, temp 0 till +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för värme/kyla |
| Utförande | klämring x klämring |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | SIS 5170 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | 652-33,7x33,7 |
|---|
| GTIN | 5708537052824 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Dimension anslutning 1 | 1" (25) |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 33,7 mm |
| Anslutning 1 | Klämring |
| Dimension anslutning 2 | 1" (25) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 33,7 mm |
| Anslutning 2 | Klämring |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Med invändig stoppkant | Ja |
| Längd | 50 mm |
| Nyckelvidd | 5 mm |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708537052824 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 82 | ||
| Bredd (mm) | 34 | ||
| Höjd (mm) | 34 | ||
| Vikt (kg) | 0,448 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 182 | ||
| Höjd (mm) | 278 | ||
| Vikt (kg) | 22,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_560_1540640.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 1540644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 652-33,7x33,7 |
| GTIN | 5708537052824 |
| Produkt | Rak koppling |
| Produktnamn | BROEN Unifix® 652 |
| Dimension | 33,7x33,7 (DN25) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, temp 0 till +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för värme/kyla |
| Utförande | klämring x klämring |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | SIS 5170 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | 652-33,7x33,7 |
|---|
| GTIN | 5708537052824 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Dimension anslutning 1 | 1" (25) |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 33,7 mm |
| Anslutning 1 | Klämring |
| Dimension anslutning 2 | 1" (25) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 33,7 mm |
| Anslutning 2 | Klämring |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Med invändig stoppkant | Ja |
| Längd | 50 mm |
| Nyckelvidd | 5 mm |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708537052824 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 82 | ||
| Bredd (mm) | 34 | ||
| Höjd (mm) | 34 | ||
| Vikt (kg) | 0,448 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 4,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 182 | ||
| Höjd (mm) | 278 | ||
| Vikt (kg) | 22,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_560_1540640.pdf |
|---|---|