Inlagd: 2011-12-12
RSK-nr enhet: ST
Stålrörskoppling G32 Skarv, För stålrör SMS 326 Max 120°C, PN16 Kopplingen har inget stopp, varför röret kan anpassas obehindrat i kopplingen
Stålrörskoppling G32 Skarv, För stålrör SMS 326 Max 120°C, PN16 Kopplingen har inget stopp, varför röret kan anpassas obehindrat i kopplingen
| RSK-nummer | 1541458 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C10032CCX00SE0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Stålrörskoppling |
| Produktnamn | Skarvkoppling |
| Dimension | 42,4mm (DN32) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, max.temp. +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för stålrör SMS 326 |
| Utförande | 2klämring |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | avzinkningshärdig mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | klämring rostfri, O-ring EPDM |
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/stalrorskopplingarreparationskopplingar/ |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C10032CCX00SE0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/stalrorskopplingarreparationskopplingar/ |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing CuZn39Pb3 (CW617N) |
| Ytskydd anslutning 1 | Förnicklad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Betad |
| Form | Rak |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Längd | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 65 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,816 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 8,31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_133_1541458.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_133_1541458.pdf |
| RSK-nummer | 1541458 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C10032CCX00SE0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Stålrörskoppling |
| Produktnamn | Skarvkoppling |
| Dimension | 42,4mm (DN32) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, max.temp. +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för stålrör SMS 326 |
| Utförande | 2klämring |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | avzinkningshärdig mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | klämring rostfri, O-ring EPDM |
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/stalrorskopplingarreparationskopplingar/ |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | FD8C10032CCX00SE0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.mma.se/produkter/stalrorskopplingarreparationskopplingar/ |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing CuZn39Pb3 (CW617N) |
| Ytskydd anslutning 1 | Förnicklad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Betad |
| Form | Rak |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Längd | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 65 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,816 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 8,31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_133_1541458.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_133_1541458.pdf |