Avaktiverad 2023-12-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-03-26
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 1475228 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Svetsring |
| Produktnamn | AVi 5160-I |
| Dimension | DN200/219,1mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN40 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för svetsrör/delar |
| Utförande | ISO, med krage |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | EN 1.4307, EN 1092-1 Typ35 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Rostfritt stål 304L (1.4306) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Rostfritt stål 304L (1.4306) |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Böjningsvinkel | 0 ° |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 200 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 219,1 mm |
| Anslutning 1 | Svetsanslutning |
| Dimension anslutning 2 | DN 200 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 219,1 mm |
| Anslutning 2 | Svetsanslutning |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Dragfast | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 120 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 40 bar |
| Med termisk isolering | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| DIN-CERTCO-certifikat | Nej |
| VdS-märkt | Nej |
| Certifierad enligt NF 545 | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| KOMO-certifierad (NL) | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 88 | ||
| Vikt (kg) | 8,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 1475228 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Svetsring |
| Produktnamn | AVi 5160-I |
| Dimension | DN200/219,1mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN40 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för svetsrör/delar |
| Utförande | ISO, med krage |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | EN 1.4307, EN 1092-1 Typ35 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Rostfritt stål 304L (1.4306) |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Rostfritt stål 304L (1.4306) |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Böjningsvinkel | 0 ° |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 200 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 219,1 mm |
| Anslutning 1 | Svetsanslutning |
| Dimension anslutning 2 | DN 200 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 219,1 mm |
| Anslutning 2 | Svetsanslutning |
| Med invändig stoppkant | Nej |
| Dragfast | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 120 °C |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 40 bar |
| Med termisk isolering | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| DIN-CERTCO-certifikat | Nej |
| VdS-märkt | Nej |
| Certifierad enligt NF 545 | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| KOMO-certifierad (NL) | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 88 | ||
| Vikt (kg) | 8,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |