RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2007-01-09
RSK-nr enhet: ST
övergång stål / koppar som änvänds vid installation av fjärrvärmeservis in i byggnad
övergång stål / koppar som änvänds vid installation av fjärrvärmeservis in i byggnad
| RSK-nummer | 1374407 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 73519220X |
| GTIN | 6430079561289 |
| Produkt | Övergång |
| Produktnamn | Övergång stål / koppar |
| Dimension | 21,3mm x inv 15mm |
| Storlek | DN15 |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 / 120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | stål till koppar i fjv.kulvert |
| Utförande | svets stål / löd koppar, muff |
|---|---|
| Färg | stål/koppar |
| Ytbehandling | rostskyddsbehandlad |
| Material | P235GH / EN1057:2006 |
| Standard | ISO 3834-2 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | 73519220X |
|---|
| GTIN | 6430079561289 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 22 | ||
| Bredd (mm) | 92 | ||
| Höjd (mm) | 22 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 200 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_484_1374407.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 1374407 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 73519220X |
| GTIN | 6430079561289 |
| Produkt | Övergång |
| Produktnamn | Övergång stål / koppar |
| Dimension | 21,3mm x inv 15mm |
| Storlek | DN15 |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 / 120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | stål till koppar i fjv.kulvert |
| Utförande | svets stål / löd koppar, muff |
|---|---|
| Färg | stål/koppar |
| Ytbehandling | rostskyddsbehandlad |
| Material | P235GH / EN1057:2006 |
| Standard | ISO 3834-2 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | 73519220X |
|---|
| GTIN | 6430079561289 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 22 | ||
| Bredd (mm) | 92 | ||
| Höjd (mm) | 22 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 200 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_484_1374407.pdf |
|---|---|