RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Vinkel Bogårdhs 32100 R15 fkr
Vinkel Bogårdhs 32100 R15 fkr
| RSK-nummer | 8562720 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Bogårdhs32100 |
| GTIN | 7391653627205 |
| Produkt | Vinkel |
| Produktnamn | Övergångsvinkel |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 75x30mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +185°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 2utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Bogårdhs32100 |
|---|
| GTIN | 7391653627205 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Förkromad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Övrigt |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 2 | Förkromad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Övrigt |
| Form | Vinkel/Böj |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Böjningsvinkel | 90 ° |
| Dimension anslutning 1 | 1/2" (15) |
| Med packningar | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 25 | ||
| Bredd (mm) | 25 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 0,111 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 2,775 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564874435-00059 v1.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_1481803.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_77_8562720.pdf |
| RSK-nummer | 8562720 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Bogårdhs32100 |
| GTIN | 7391653627205 |
| Produkt | Vinkel |
| Produktnamn | Övergångsvinkel |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 75x30mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +185°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 2utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Bogårdhs32100 |
|---|
| GTIN | 7391653627205 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 1 | Förkromad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Övrigt |
| Material anslutning 2 | Mässing |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd anslutning 2 | Förkromad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Övrigt |
| Form | Vinkel/Böj |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Böjningsvinkel | 90 ° |
| Dimension anslutning 1 | 1/2" (15) |
| Med packningar | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 25 | ||
| Bredd (mm) | 25 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 0,111 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 2,775 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564874435-00059 v1.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_1481803.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_77_8562720.pdf |