Avaktiverad 2026-01-22
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-07-03
RSK-nr enhet: ST
Avstängningsventil, matte black, För inbyggda ventiler 1/2", 3/4", 1" utan inbyggnadsdel adjustable installation depth 10 - 35 mm Metallgrepp Skjutbricka
Avstängningsventil, matte black, För inbyggda ventiler 1/2", 3/4", 1" utan inbyggnadsdel adjustable installation depth 10 - 35 mm Metallgrepp Skjutbricka
| RSK-nummer | 8504014 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 199172430 |
| GTIN | 4067393055624 |
| Produkt | Avstängningsventil |
| Produktnamn | BauCosmo Avstängningsventil |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø70mm, 59mm djup |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/199172430 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 199172430 |
|---|
| GTIN | 4067393055624 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/199172430 |
|---|
| Inbyggd | Ja |
|---|---|
| Med täckbricka | Ja |
| Manövrering | Handtag |
| Låsbar | Nej |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Inbyggd stoppventil | Frontdel |
| Inbyggnadsdjup | 10 - 35 mm |
| Material armatur | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393055624 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 90 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 0,215 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8504014 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 199172430 |
| GTIN | 4067393055624 |
| Produkt | Avstängningsventil |
| Produktnamn | BauCosmo Avstängningsventil |
| Dimension | - |
| Storlek | Ø70mm, 59mm djup |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/199172430 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 199172430 |
|---|
| GTIN | 4067393055624 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/199172430 |
|---|
| Inbyggd | Ja |
|---|---|
| Med täckbricka | Ja |
| Manövrering | Handtag |
| Låsbar | Nej |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Inbyggd stoppventil | Frontdel |
| Inbyggnadsdjup | 10 - 35 mm |
| Material armatur | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393055624 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 90 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 0,215 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |