RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-02-01
RSK-nr enhet: ST
Helautomatisk badrumsfläkt med ljus- och fuktsensor, grundinställd på kontinuerlig drift.
Helautomatisk badrumsfläkt med ljus- och fuktsensor, grundinställd på kontinuerlig drift.
| RSK-nummer | 8797626 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1546-1 |
| GTIN | 7391477154611 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Badrumsfläkt Levante 40 |
| Dimension | Ø100mm |
| Storlek | 177x177x57mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V4W |
| Funktion | för vägg/tak |
| Utförande | fukt/ljus sensor |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/levante/1546-1 |
| RSK flik | 80 Ventilationsprodukter |
| Tillverkarens artikelnummer | 1546-1 |
|---|
| GTIN | 7391477154611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/levante/1546-1 |
|---|
| Nominell bredd | 177 mm |
|---|---|
| Flödeshastighet | 110 m³/h |
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | 0 - 50 °C |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Märkspänning | 230 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Varvtal | 2400 /min |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Bulleremission | 20 dB(A) re 1 pW |
| Med anslutningskit | Nej |
| Bredd | 177 mm |
| Höjd | 177 mm |
| Djup | 81 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477154611 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 96 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 195 | ||
| Vikt (kg) | 0,589 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 17391477154618 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477154611 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 4 | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 2,59 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 240 | ||
| GTIN FP | 27391477154615 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477154611 | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 240 | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1170 | ||
| Vikt (kg) | 170 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8797626.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_295_8797626.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8797626.pdf |
| RSK-nummer | 8797626 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1546-1 |
| GTIN | 7391477154611 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | Badrumsfläkt Levante 40 |
| Dimension | Ø100mm |
| Storlek | 177x177x57mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V4W |
| Funktion | för vägg/tak |
| Utförande | fukt/ljus sensor |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/levante/1546-1 |
| RSK flik | 80 Ventilationsprodukter |
| Tillverkarens artikelnummer | 1546-1 |
|---|
| GTIN | 7391477154611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/ventilation/badrumsflaktar/levante/1546-1 |
|---|
| Nominell bredd | 177 mm |
|---|---|
| Flödeshastighet | 110 m³/h |
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | 0 - 50 °C |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Märkspänning | 230 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Varvtal | 2400 /min |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Bulleremission | 20 dB(A) re 1 pW |
| Med anslutningskit | Nej |
| Bredd | 177 mm |
| Höjd | 177 mm |
| Djup | 81 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477154611 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 96 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 195 | ||
| Vikt (kg) | 0,589 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 17391477154618 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477154611 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 4 | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 2,59 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 240 | ||
| GTIN FP | 27391477154615 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477154611 | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 240 | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1170 | ||
| Vikt (kg) | 170 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8797626.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_295_8797626.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8797626.pdf |