RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-09-24
RSK-nr enhet: ST
Badrumsfläkt avsedd för vägg- eller takmontering i utrymmen som är i behov av frånluft. Med eftergångstimer inställbar 3-35 minuter Ø100mm.
Badrumsfläkt avsedd för vägg- eller takmontering i utrymmen som är i behov av frånluft. Med eftergångstimer inställbar 3-35 minuter Ø100mm.
| RSK-nummer | 8751534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 197108 |
| GTIN | 7318111971083 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | F100 T |
| Dimension | 100mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 99m2/h |
| Effekt/Eldata | 230V 14W |
| Funktion | - |
| Utförande | med eftergångstimer |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 197108 |
|---|
| GTIN | 7318111971083 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Flödeshastighet | 88 m³/h |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | -5 - 40 °C |
| Monteringsmetod | Vägg-/Kanalmontering |
| Märkspänning | 230 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IPX5 |
| Bulleremission | 32,8 dB(A) re 1 pW |
| Med anslutningskit | Nej |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Djup | 117 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7318111971083 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,64 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 17318111971080 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7318111971083 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 10 | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 630 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_295_8751534.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8751534.pdf |
| RSK-nummer | 8751534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 197108 |
| GTIN | 7318111971083 |
| Produkt | Badrumsfläkt |
| Produktnamn | F100 T |
| Dimension | 100mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 99m2/h |
| Effekt/Eldata | 230V 14W |
| Funktion | - |
| Utförande | med eftergångstimer |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 197108 |
|---|
| GTIN | 7318111971083 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Flödeshastighet | 88 m³/h |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Medietemperatur | -5 - 40 °C |
| Monteringsmetod | Vägg-/Kanalmontering |
| Märkspänning | 230 V |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Sammansättning | Övrigt |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Riktning | Axiell |
| Kapslingsklass (IP) | IPX5 |
| Bulleremission | 32,8 dB(A) re 1 pW |
| Med anslutningskit | Nej |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Djup | 117 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7318111971083 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,64 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 17318111971080 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7318111971083 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 10 | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 630 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_295_8751534.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8751534.pdf |